Zespół Domowego Leczenia Respiratorem

  

Od 2002 roku pomagamy osobom z niewydolnością oddechową
wymagającą stosowania respiratora.

 

Zespół Domowego Leczenia Respiratorem (ZDLR) działający w Domu Sue Ryder w Bydgoszczy jest pionierem w dziedzinie wentylacji domowej w Polsce.

 
   
 Początek działalności:  
2002

2003

Został powołany jesienią 2002 roku w celu pomoc pacjentom przewlekle chorym, wymagającym wspomagania oddychania. Na początku Zespół działał w ramach opieki paliatywnej Domu Sue Ryder w Bydgoszczy.

 

Jako wydzielona jednostka zaczął funkcjonować 1 maja 2003 roku, w chwili podpisania kontraktu z kujawsko-pomorskim oddziałem NFZ. Początkowo obejmowaliśmy opieką pacjentów z Bydgoszczy i najbliższych okolic.

 

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na opiekę respiratorową na terenie innych województw, w kolejnych latach działalności nieśliśmy pomoc i wsparcie pacjentom na coraz większym obszarze kraju.

   
   
Działalność obecna:  
2013

Działamy na terenie całej Polski. Kontrakt z NFZ obejmuje 13 województw
(dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).
Mamy największy zasięg działania spośród instytucji oferujących leczenie respiratorem w warunkach domowych, a pod opieką ZDLR znajduje się niemal 500 pacjentów.

 

W zespołach medycznych opiekujących się pacjentami pracuje blisko 300 osób: lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów.

 

 

  

Zespoły medyczne

Dla każdego pacjenta spełniającego wymogi objęcia wentylacją mechaniczną w domu,
tworzony jest zespół medyczny składający się z lekarza, pielegniarki oraz rehabilitanta.

 
kropkowana linia
 

info 

    WYSOKA JAKOŚĆ 
    Każdego roku badamy poziom satysfakcji i poziomu życia pacjentów pozostających pod opieką Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem. 

Aktualności

Prev Next

Głosujemy na Mateusza!

07-11-2014

Wśród Naszych pacjentów jest Mateusz Grabowski pozostający pod opieką Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem, p. Mateusz kandyduje do Rady Miejskiej w Łabiszynie, wspieramy go...

Przeczytaj

XV edycja koncertu ”Głosy dla Hospicjum”

02-10-2014

Już w najbliższą sobotę 4 października 2014 r. w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się XV edycja koncertu charytatywnego ”Głosy dla Hospicjum”, organizowanego przez Stowarzyszen...

Przeczytaj

Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Dz…

17-09-2014

Rehabilitacji Dzieci Dom Sue Ryder w Bydgoszczy zaprasza na „Białe Soboty” dzieci wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi.W ramach Białych Sobót będzie odbywała się di...

Przeczytaj

Pełna refundacja NFZ

Skontaktuj się z nami

52 329 00 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Zgłoś pacjenta